Vanuit onze visie op welzijn en de 4C’s (Cultuur, Conditie, Cognitie en Culinair) organiseren we in al onze villa’s wekelijks beweegactiviteiten, zoals yoga of een gymles. Maar wat als bewegen ook onderdeel wordt van het dagelijks ritme?
Bewegen op een speelse manier
Op donderdag 20 maart kwamen activiteitenbegeleiders en gastvrouwen uit alle villa’s samen voor een inspirerende workshop van bewegingsagoog Joël Kruisselbrink. Zijn missie? Jong en oud weer op een speelse, laagdrempelige manier in beweging brengen. Want bewegen is leven!
Tijdens de sessie lieten simpele materialen als plastic bekertjes, pingpongballen, een bolletje touw en favoriete muziek van bewoners al snel zien hoe eenvoudig en effectief bewegen kan zijn. Zittend aan tafel of tijdens de dagelijkse zorgmomenten, het hoeft niet ingewikkeld te zijn om groot effect te hebben.
Van inactief naar actief mét plezier
De kracht van deze sessie zat in de eenvoud én de speelse insteek. Joël liet zien hoe recreatief bewegen bewoners op een laagdrempelige manier kan activeren. Zijn enthousiasme werkte aanstekelijk: alle deelnemers gingen naar huis met nieuwe ideeën én een box met materialen om in hun eigen villa aan de slag te gaan.
Liesbeth Naayen, Projectadviseur Welzijn over de workshop: "Als je probeert om van de gebaande paden af te wijken, zul je zien welke mogelijkheden er zijn met simpele materialen die iedereen wel in huis heeft. Wat blijkt, je hebt niet veel nodig om een bewegingsoefening krachtig te maken."
Kleine middelen, groot effect: focus op wat wél kan
Met deze workshop zetten we opnieuw een mooie stap richting nóg meer welzijn en aandacht voor onze bewoners. Door bewegen op een speelse en laagdrempelige manier in het dagelijks leven te integreren, geven we bewoners de kans om actief te blijven, plezier te beleven en zich energieker te voelen. Niet als verplicht onderdeel van de dag, maar als iets waar ze naar uit kunnen kijken.
Het sluit naadloos aan bij waar we bij Zorggroep De Laren voor staan: focussen op wat nog wél kan, in plaats van op wat niet meer lukt. En vooral: aandacht geven, échte aandacht. Want aandacht is het mooiste wat je kunt geven. Deze workshop is een prachtig voorbeeld van hoe kleine middelen en groot enthousiasme samen zorgen voor betekenisvolle momenten van verbinding, vitaliteit én levensgeluk.
Van inspiratie naar implementatie
In juni organiseren we een evaluatiemoment waarin collega’s met elkaar delen hoe “Bewegen is leven” is geïntegreerd in het dagelijkse leven van de bewoners. Want dát is het uiteindelijke doel: beweging als vanzelfsprekend onderdeel van de dag.